Malaika

0

Listy diaťaťu

Ak už podporujete dieťa na diaľku, môžete s ním pravidelne komunikovať. Váš list je pre dieťa veľmi hodnotný. Je pre neho vyjadrením záujmu, buduje jeho sebavedomie, povzbudzuje ho ďalej sa vzdelávať a živí vieru, že jeho sny sa môžu naplniť.

Listovú komunikáciu medzi sponzorom a africkým dieťaťom zabezpečujeme 3x do roka. O každej plánovanej pošte do Afriky Vás budeme informovať emailom alebo cez náš facebook. Listy môžete posielať aj priebežne a my ich do doby hromadného doručenia u nás uschováme. Pokiaľ je to možné, listy píšte v angličtine. Ak neovládate anglický jazyk, list za Vás preložíme.

Možnosti napísania listu:

  • List napíšte na ľubovoľný papier a pošlite na našu adresu
  • List napíšte a pošlite emailom ivana.corbova@integra.sk
  • Stiahnite a vytlačte si predlohu listu, vyplňte a pošlite na našu adresu (.pdf, .doc)

Pravidlá písania listov:

1. Listy by mali byť jednoduché.
Deti sa radi dozvedia niečo o Vás a vašej rodine. Radi si prečítajú o veciach, ktoré máte radi a o Slovensku. Potešia sa, keď im napíšete o miestnych športoch a o tímoch, ktorým fandíte. Na druhej strane deťom nie je dobré písať o drahých dovolenkách a o iných výdavkoch, o ktorých by oni mohli len snívať. Ak môžete, píšte prosím paličkovým písmom, na stroji, alebo svoje listy vytlačte. Africkým deťom sa veľmi ťažko číta písané písmo z iných krajín.

2. Pošlite fotku seba alebo svojej rodiny
Deti sú radi, keď dostanú od Vás fotky, lebo si tak dokážu lepšie predstaviť, ako ich sponzori vyzerajú. Vzhľadom na kultúrne rozdiely a zvyky sú nevhodné aj fotky v plavkách, prípadne vo vyzývavom oblečení.

3. Pošlite pohľadnicu miesta, kde žijete
Pohľadnice prinášajú radosť a vzdelávajú. Našli sa aj sponzori, ktorí k listom priložili ručne robené pohľadnice. Nikde však neuvádzajte Vašu domácu alebo pracovnú adresu, email či telefónne číslo.

4. Priložte niečo zábavné
Niektorí sponzori pristupujú k tvorbe listov veľmi kreatívne: ilustrujú ich vlastnými obrázkami (väčšinou im v tom pomáhajú ich deti), ďalší zase vytvorili pomôcky a návod k jednoduchým hrám, ktoré k listom priložili. Z takýchto vecí sa deti veľmi tešia. Priložiť môžete aj záložky a nálepky o ktoré sa deti môžu deliť. Drahé darčeky do listov nepatria.

Pre viac informácií nás prosím kontaktujte na malaika@integra.sk. Ďakujeme za Váš list.


Používame súbory cookie k analýze návštevnosti a aby sme mohli naše webové stránky lepšie prispôsobiť Vašim potrebám. Používaním našich webových stránok súhlasíte s ukladaním súborov cookie na Vašom počítači, tablete alebo smartfóne.